Annonce

Eredan iTCG forums move. You can find them at this adress: http://forums.eredan.com/index.php.

Eredan GT forums stay here, the same for the old Eredan iTCG forums who pass in read only.

Les forums d'Eredan iTCG ont déménagés. Retrouvez-les à cette adresse : http://forums.eredan.com/index.php.

Les forums d'Eredan GT restent ici, ainsi que les anciens forums d'Eredan iTCG qui y seront toujours en lecture seule.

#1 06-07-2011 12:43:45

Alp
Staff Feerik
Lieu : izmir
Site Web

Haftanın kartları

Seviyeniz, deneyiminiz ne olursa olsun sizleri her hafta yeni bir kart hakkında sohbete davet ediyoruz. Böylece hep beraber oyundan konuşabiliriz...

Bu gün 5 temmuz salıdan itibaren, forumda yeni bir bölümü “Haftanın kartı” adıyla bulabilirsiniz.

Bu başlığı açmamızda bir çok amacımız var. İlginç bulduğumuz kartları sizlerle paylaşıp, değişik yönkerş hakkında sohbet ederek sizlerin fikirlerini almak. Güçlerş neler ? Zayıf olduğu yanları ? Hangi koşullarda kullanıyorsunuz ? Başka hangi kartlarla kullanılabiliyor ? Hangi Desteye yakışır ? ...
Amaç fikrini paylaşmak olduğu kadar, diğer oyuncularında görüşlerini ve bakış açılarını öğrenmek ve daha çok öğrenmek ya da belki şaşırmak.

Flood'u ya da gereksiz yorumları engellemek için her oyuncu sadece haftada bir mesaj atabilir. Kişisel saldırılara yer yoktur, saygılı dille ve oyun bilgisini paylaşmak amacıyla yapılan yorumlarınızı bekliyoruz. Böylece, bir kaç hafta içinde Feerik staff'ıyla (çalışanları) aynı visiona ulşabilir ve oyundaki gameplay beklentilerinizi daha iyi paylaşabilirsiniz.

Umarım bu fikrimizi beğenirsiniz ve her şey beklediğimiz gibi gelişir.
Uzun lafın kısası, sıra sizin fikirlerinizde...

Bu hafta Hareketsizlik parşömeni kartını seçtik.

Gameplay : Hareketsizlik parşömeni savaşan iki karakterin savunmasını 2'ye sabitleyen bir eşya kartı.

Güçlü yanları: Savunma bazlı oyun stilinde, Hareketsizlik parşömeninin olağanüstü güzel bir silah olduğunu düşünüyorum. Kotobalar, Ishaia ve yandaşları, yani oyun aksını savunma olarak hazırlayan oyunculara karşı oldukça büyük tehdit. Eğer savunması 2'den fazla savunması olmayana oyuncularla oynuyorsanız, Zil ya da Göçebelerin çoğu, kaybetme şansınız yok gibi sayılır.
Ayrıca başka bir Eşyayı zincirleme oynayabilirsiniz. Hançer veya Saldırıyı artıran silah tercih etmenizi tavsiye ederim. Son olarak, Az bulunur bir kart olduğundan ne seviyede olursanız olun, oynayabileceğinizi düşünüyorum.

Güçsüz yanları: Bu kartın zorluğu sadece 2'den az Savunması olan karakterlere avantaj sağlaması. Bir çok grup bu şartın dışında kalmakta ve sadece ağır oyuna avantaj sağlamakta.
Artı, Eşya zincirlemesi kullanımını kısıtlamakta. Mesela Savunması 0 olan Göçebeler bu karttan sonra zincirleme yapabilecek çok az Eşyaya sahipler, bu yüzden bu kartı genellikle tercih etmemekteler.

Deste içinde : Çok uzun süre Zil destemde oynadım. Çok fazla Hançere sahip olduğum için bu kartı rahat rahat kullanabiliyorum. Nozların Elo puanı üstünlüğü sağladığı zaman, ruh parşömeniyle kullanıyordum. Pilkim'in savunmasını 2'ye düşürmek oldukça zevkli olduğunu söylemeliyim. Yarı agresif, yarı kontrollü Zil destesiyle 1800 Elo'ya çıktığımı söylemeliyim.

Archibald Eredan

Menfaat için el etek öpmeyeceksin !

Pied de page des forums